Stavební deník, poradna aneb pěkné počtení nekonzumního ražení :-)

Začátky pěstování, první úroda

20. července 2011 v 22:17 | Míra |  Zahrada
Když už foliák stojí, snažíme se mít do něj co zasadit. Počátkem března jsme tedy provedli výsev paprik a rajčat. Odrůda paprik nějaké velké zelené a žluté. Popravdě už neznám název přesně. A popravdě jsou papriky zelené. Žluté nejsou, nebo dozráváním zežloutnou? Uvidíme, ne? ;-)

Po pár týdnech už to vypadalo následovně:


Na dalším obrázku už jsou zachyceny první ředkvičky (druhá polovina dubna):

Bohužel ne vše šlo tak hladce. Sazenice rajčat byly opravdu luxusní. Zvolili jsme tyčková tornáda, tyčková cherry bejbino a pak nějaká dvě keříčková - z časopisu. A protože rostly až se skoro vytahovali, dal jsem je kolem 10.května do foliáku. Jedna noc stačila a hned bylo -2°C. 18 sazenic jsem mohl vyhodit :-(
Nechával jsem je dlouho se vzpamatovat.. No slitoval jsem se nad třemi a ty dnes krásně rostou.. ikdyž ty krušné začátky jsou na nich stále poznat. Dvě keříčková jsem do foliáku nedal, takže nezmrzly. No chybama se člověk učí, rajčata do pytlů jsem dal až po zmrzlých...

Další obrázek z konce května již zachycuje bujný růst salátu, zasazené papriky, vzrostlý hrášek, okurky, kedlubny a také lilek.

Hodně z vás se mne ptá na živý plot. Letos už se dvakrát stříhal, je krásně zelený, hustý a vysoký. Fotka po stříhání je z dvacátého června.

Když jsem psal o tě+ch rajčatech, stav z 19. července vidíte níže. Už tam jsou tři skoro červené kousky :-)

Přišli jsme na myšlenku zasadit dýni. V zahradnictví jsme kápli na hokkaido. Prý budeme nadšeni! Musí se nechat, že bujný růst takové rychlosti jsme nečekali. Za krátko pohltila blízko vysazené kedlubny a teď už se blíží k cuketám, které jsme vysadili na první pohled v dostatečné vzdálenosti.

Cuketu už jsme jednu sklidili, další jsou na cestě. A dýně se taky zvětšují! No radost pohledět. Všchny následující fotky zachyují aktuální stav (pořízeno 19.7.):


Pár obrázku dokumentuje pokroky ve foliáku. Papriky, okurky - ty již sklízíme v poměrně velkém množství a dále začal kvést lilek! No popravdě trošku pozdě, snad stihne dozrát...A jeden detail velmi pálivé potvory... Co s ní budu dělat? Uždíbl jsem jen kousek a pálila mne huba celý večer :-O

Okurky:

A na závěr květ lilku:

Takže tak... Jak říká řezník Krkovička: Komu se nelení, tomu se zelení :-)
 

6 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Barbora Barbora | 25. července 2011 v 8:29

Ahoj zahradníci :-)  
Dneska jsme měli tu čest ochutnat první tři rajčátka, která se už urodila na sazenicích od vás. No a ani snad nemusím psát, jaká to byla chuťovka. Takovou vůni jsem naposledy cítila jako dítě, když jsme měli rajčata od babičky :-)  
Z dýní hokkaido budete určitě nadšený - Adam je miluje na všechny způsoby. Akorát bacha - děsně barví :-)
Tak ať vám to roste :-)

2 Míra Míra | 26. července 2011 v 14:45

Ahoj Baruš, jste klikaři. Vám a našim jsme dali 6 krásných sazenic a krátce nato jsem dostal ten geniální nápad sazenice otužovat. O to více mne těší, že už plodí a že jste spokojeni. Nadbytek rajčat - pokud nějaký bude, přece jenom absence 18 sazenic je znát, jsem chtěl sušit a nakládat do oleje. Určitě to chci zkusit i bez nadbytku ;-)
Hokkaido má u nás premiéru, jsem na ni velmi velmi zvědav. Zatím stále roste jak b..á :-)

3 Liduš Liduš | E-mail | 2. října 2011 v 19:48

ahoja Šimkovic, teda - koukám jak blázen.. za chvilku můžete začít kšeftovat na farmářských trzích :-) Dobrá práce! ;-)

4 Míra Míra | 10. října 2011 v 16:02

To Lida: Nazdaaaar do Londonu :-) az priste prijedes, nafasujes produkty nasi urody, si pis!!

Komentáře jsou uzavřeny.