Stavební deník, poradna aneb pěkné počtení nekonzumního ražení :-)

Družecká šlápota

31. prosince 2007 v 12:37 | Míra |  Různé
V sobotu 29. prosince se konal tradiční pochod Družecká šlápota. Akce se měla konat za každého počasí. S Markétou jsme se rozhodli pro účast také za všech okolností. Trasy byly vyhlášeny v délkách 6, 9 a 12 km. Hromadným mailem jsme oslovili známé a kamarády a čekali valnou účast. Bohužel účast našich kamarádů byla nevalná :-( Nakonec to vypadalo, že půjdeme sami. Večer před tůrou jsme byli u Milana s Blankou a ukecali jsme je taky :-) Tím bylo rozhodnuto, že půjdeme 6 km, více by asi na Štěpánka bylo dost. Nápad jsme patřičně zapili červeným vínem a kalvádosem :-)
Lentilky jeli do Družce autobusem, Káclíci autem. U obecního úřadu jsme zaplatili startovné, vyfasovali mapku a mohli jsme vyrazit. Cesta nás vedla kolem našeho staveniště, potom krásnou cestou v lese. Tady se stala první nehoda... Štěpán utíkal a na kamenech upadl. No byla zima, neměl rukavice, tak to vypadalo, že jsme skončili hned za startem :-( Nakonec se ale vzpamatoval a utíkal podle žlutých fáborků :-)
Pomalu se začala protrhávat nízká oblačnost a snad po 14 dnech inverze vykouklo sluníčko! Hned se šlo lépe :-) Došli jsme na křižovatku, kde se cesty dělily. Po krátkém rozhodování bylo jasno. Zkusíme jít trasu 9km :-) Ťapalo se vesele a najednou jsme byli v Restauraci pod Hvězdíčkami, kde jsme si dali vynikající hotovky a pivko :-) Pochodový gulášek, který na nás čeká v cíli si dáme jako malou chuťovku :-)
Než jsme se nadáli, byli jsme zase v Družci a pomalu jsme se blížili k cíli dnešního výletu. Když jsme vešli do hospůdky, kde byla kancelář "turistů", dostali jsme ránu přes nos. Šiléná kouřová mlha nás ujistila, že jídlo "Pod Hvězdičkama" byla dobrá volba. Chtěli jsme si alespoň odnést upomínkový list, ale už nebyly. Prý nám je pošlou poštou - tak uvidíme :-)
Na závěr jsme ještě udělali pár foteček na baráčku, když už svítilo sluníčko. Žádný velký pokrok nehledejte, je dodělané bednění a je přikryté proti případnému sněhu. Kočička bydlí u sousedů na stavbě :)
Do Nového roku vykročení správnou nohou přejí Lentilky
Autorem dnešní sady fotek je Milan a jeho nový aparát ;-).
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Vojta Vojta | 31. prosince 2007 v 17:57 | Reagovat

Hlavně že zdrávi došli.V tom sluníčku to vypadá už pěkně. V Novém roce at domeček roste, roste........!!

2 terezka terezka | 1. ledna 2008 v 19:26 | Reagovat

Zdravíme Lentilky!

Na výšlap Vám počasí vyšlo a to je dobře. A zážitky, jsou takové jaké jsou. Není nad kopu, ta má již tradici a mnohaleté zkušenosti.

Prosluněné fotečky domečku jsou okouzlující.  Držíme palce, aby to po tom dlouhém volnu, rychle přibývalo!

3 Lentilky Lentilky | Web | 1. ledna 2008 v 20:09 | Reagovat

Nazdarek. Jojo, sluníčko bylo moc moc příjemné a i na fotkách se to pozitivně podepsalo. Terezko, trochu nechápu Tvoje přirovnání ke Kopě. My jsme byli s pochodem, s organizací i značením tras velmi příjemně spokojeni! Účast byla hojná, ale nebyl to žádný "Václavák" jako třeba Praha-Prčice.

Na další přírůstky se budeme těšit a vše chceme dokumentovat :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.