Stavební deník, poradna aneb pěkné počtení nekonzumního ražení :-)

Studie

24. listopadu 2007 v 20:29 | Míra |  Projekt
Když už jsme měli vybraný architektonický ateliér, začínali jsme s panem Přečkem, který je zároveň projektantem dřevostaveb, řešit tzv. stavební program. To je řekněme soupis požadavků a přání investora (stavebníka prostě nás). Měli jsme jasno v tom, že chceme nízkoenergetickou dřevostavbu. Vytápění vzduchem a rekuperaci. Původně jsme chtěli dispozici 5+1 s tím, že v suterénu, který bude zapuštěn do svahu, jsme plánovali garsonku a vinný sklep.
Panu Přečkovi jsme formou příjemného dialogu dali potřebné informace o nás, našem způsobu žití, uvažování a také naše představy o užívání domu. Pořád jsme žili v domnění, že se více méně bude upravovat stávající projekt :-) Důležitým faktem také bylo určení finančního limitu. Ten jsme po dohodě určili jako 3.5 milionu korun. Rozpočet jsme považovali jako závazný, maximálně přípustný a uvažoval cenu domu na klíč. Pan Přeček nám potvrdil, že rozpočet je vzhledem k plánovanému rozsahu výstavby reálný a začal pro nás "kreslit" :-)
Nastalo pár týdnů napětí, čekání a těšení se na výsledek. Když se po čase pan architekt ozval s tím, že původní projekt upravil poněkud zásadně, že měl výborný nápad, když byl na pozemku, hořeli jsme nedočkavostí!
Nastal den D, kdy jsme měli poprvé uvidět studii našeho domku. S nejistými pocity jsme vyrazili. Překvapeními pan Přeček nešetřil :-) Postupně nám prezentoval svoje myšlenky, nápady a závěry. Prvním bodem bylo pootočení celého domu o 90°. Teď už nebyl rovnoběžný s ulicí, ale na ní kolmý, tj. celý prosklený obývací prostor se otočil k jihu! No prostě BOMBA :-) Tímto krokem se taky velmi zvětšila užitná plocha zahrady. Hltali jsme všechny architektovi komentáře, ukázal nám půdorysy 1.PP, 1.NP. V podstatě se jedná o bungalov, který má své zázemí v železobetonovém suterénu. Když jsme se dostali až k vizualizacím, Markéta byla trošku šokována vnějším vzhledem domu. Já jsem popravdě něco podobného čekal, takže jsem si jen užíval pozorování reakcí Markéty i pana Přečka :-) Dům je koncipován svěže a moderně. Přitom však funkčně, jednoduše, čitelně a střídmě. Dnes jsme z domečku nadšeni oba dva :-)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.