Stavební deník, poradna aneb pěkné počtení nekonzumního ražení :-)

Špatná zpráva

30. listopadu 2007 v 21:50 | Míra |  Hrubá stavba
23.listopadu nám volal pan Přeček, v tuto chvíli také náš stavební dozor. Že má pro nás dobrou a špatnou zprávu.
Pod 1.PP je dost neúnosná půda, jïnými slovy bažina, tzn. se základem se bude muset jít o něco níž. Taky se tam bude muset nasypat pár tatrovek štěrku.
Ta dobrá zpráva byla, že jsme si vybrali středně velkou stavební firmu, kterou tento fakt nezaskočil a dokaží to řešit. No je to taková dobrá zpráva spíše do počtu... My daleko výrazněji cítíme navýšení rozpočtu :-(
Po schůzce, kde byli všichni kromě investora - díky pane Přečku - tj. projektant a TDI v jedné osobě, geolog alias specialista na zakládání staveb a 2×Václav Šíma (Stavitelství Kladno) vyšly na povrch další věci. Hlína, se kterou se počítalo na obsyp domu není pro tento účel vhodná. Musí se nahradit štěrkem. Tím se také z velké části vyřeší drenáž. Je tam také vyšší hladina spodní nebo povrchové vody. Zřídila se na místě šachta, z které se hned voda odčerpává. Jinak hlíny máme moc, tak ji ochotně Stavitelství rozdává po stavbách v okolí. No doufáme, že je to levnější než to vozit na skládku. Ale ta hlína, která se vytěží kvůli hlubším základům je prý ošklivá, tu nikdo nechce, ta se vozí na skládku :-( Jeko velkou výhodu vidíme blízkost lomu v Dužci. Štěrku potřebujeme dost. Taky už jim v základech zůstala viset tatrovka, tak byli v lomu pro kámen, aby si zpevnili podloží.
Definitivně (alespoň si to myslíme) jsme se vzdali myšlenky nejak zachytávat dešťovku. Systémy pro její akumulaci a vsakování jsou vynikající technicky, ale návratnost nereálná. Uděláme studnu, která nebude ani hluboká a bude vyřešeno. Kontrakt ještě rozšiřujeme o přístupové schodiště. S napětím čekáme na cenovou kalkulaci.
Když odmyslíme navyšování ceny, tak je nálada pozitivní :-) Stavba se mění každým dnem, paráda!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.