Stavební deník, poradna aneb pěkné počtení nekonzumního ražení :-)

První zdržení

28. listopadu 2007 v 17:39 | Míra |  Hrubá stavba
Stevební firmu jsme měli vybranou, 5. listopadu jsme podepsali smlouvu o dílo na vyhotovení celého 1.PP včetně terénních úprav a připojení na sítě. JUPÍÍ :-)
Měli jsme si předat staveniště a pak už nic nemělo bránit zahájení stavby. Ale ouha. Telefonát od stavbyvedoucího, který se jel přeběžně podívat na pozemek mne ujistil, že předání se odkládá. Prý nemáme na pozemku přípojné body elektřiny a vody. Jak to že nemáme?! Je tam šachta i antoníček, ne? To ano, ale v šachtě není vodoměr a v antoníčku elektroměr. Ale nezoufejte, elektriku pro nás děla pan X a tady je číslo. Vodu zařiďte. Dokud to nebude, nepřevezmu staveniště.
Volám na vodárny, je to prý maličkost... Na osobní schůzce obejdnávám osazení vodoměru a podepisuju smlouvu. Cena cca 3.000,-. Termín prací stanoven za 10 dní, paráda říkám si, mohlo to být i horší. Den před plánovanou montáží volám na vodárny, zda by mi mohli upřesnit čas nebo třeba chvíli předem zavolat, že tam jedou. Abych tam nemusel čekat od 8-00 do 11-00, kdy slíbili přijet. Paní mne ujistila, že takovouto službu nedělají a holt tam musím čekat tři hodiny než přijedou... Tak jsem se teple oblékl, do termosky uvařil čaj a v autě jsem čekal až do 10-40, kdy pánové přijeli! Ať žije monopol a přístup k zákazníkovi :-) Ale zjistil jsem, že když hraje v našem oplíku rádio dvě hodiny bez motoru, tak se samo vypne, dobrý ne? :-D
Kvůli elektrice kontakuji pana X. Už o mne ví a čekal kdy se ozvu. Tady to funguje :-) Hned v úvodu mne ubezpečí, že rozvodné závody jsou kolos, že se nejprve musí podat žádost o přidělení rezervovaného příkonu, zaplatit poplatek 500,- za každou ampéru a že do 30 dnů mi sdělí stanovisko. Hned dvě rány pdo pás. Nemůžu přece čekat 30dní! A ta suma! V projektu je uvažován hlavní jistič 3×50 A... Pan X mne nechává chvíli smažit ve vlastní šťávě. Pak pokračuje. Má na rozvodných závodech své známé. Když mu pošlu emailem nacionále, žádost za mne vyplní a vše zařídí, do 14 dnů budu mít elektriku. Co za to? Všimné za žádost a stavení rozvaděč si koupím u něj. Mám na výběr? Nemám a tak souhlasím. Prý pro stavbu stačí 3×25 A, pak se to dá navýšit. Elektrika nás celkem tedy stojí cca 23.000,-. S panem X jsem se nikdy neviděl, fakturu mi posla poštou, rozvaděč dal stavbyvedoucímu. Termín 14 dnů splnil, vše fungovalo na jedničku s hvězdičkou.
Tato naše nedbalost nás stála zdržení 14 dnů. Pozemek jsme předali 19. lisotpadu odpoledne. Holt chybama se člověk učí :-)
Stavitelství Kladno ale nezahálelo a některé přípravné práce udělali ještě před předáním pozemku. Pro nás viditelné bylo např. zaměření stavby.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Dan Dan | Web | 18. března 2008 v 23:34 | Reagovat

23 tisic za elektromer a stavebni pripojku? Ku*va to je nejak moc,ne? Kdyz jsem stejne zarizoval v roce 2002 na svoji stavbu,tak jsem platil rozvodnym zavodum 1x 500Kc za zadost,1000Kc za streva (proudovy hranic) rozvadece (zbytek byly suplikve zasoby - jistice a zasuvky 220 a 380,krabice nejaka z bouracky stare haly) a 500Kc za revizi rozvadece. Celkem tedy 2 tis. To bych si teda pana X jeste podal :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.