Stavební deník, poradna aneb pěkné počtení nekonzumního ražení :-)

Pozemek č.1

22. listopadu 2007 v 15:48 | Míra |  Pozemek
Pozemek číslo jedna jsme našli na webu realitní kanceláře na podzím roku 2006. V její nabídce je i dnes :-) Jednalo se o lokalitu vesničky Družec. Až na mírně horší dostupnost vesnička splňuje naše představy.
Byl to pozemek, který nás už na webu zaujal natolik, že jsme četli dostupné články o Družci a nakonec jsme zavolali makléři, aby nám vše ukázal. Brali jsme to jako hru s tím, že prostě uvídíme a že se alespoň "naučíme" jednat s RK.
Když jsme dojeli na místo, byli jsme mile překvapeni zástavbou, i okolím. Komunikace již byly hotové, chodníky ze zámkové dlažby také. Lokalita disponovala cca 10 pozemky, téměř všechny už byly obsazené domky. Areál dříve patřil statku, byly to pastviny, které se někdy v r. 2000 rozparcelovaly.
Pozemek, kvůli kterému jsme tam tenkrát jeli, byl na mírném jižním svahu, přístup ze zhora, ze severu. No ideální pro nízkoenergetický dům a jeho tepelné zisky z oslunění! V ceně pozemku byla kompletní projektová dokumentace vč. platného stavebního povolení. Byli jsme pozemkem nadšeni. Naši náladu mírně kazilo jednání makléře, který o parcele nevěděl mnoho. Když jsme projevili předběžný zájem, dostali jsme k zapůjčení celou PD domu k prostudování. Dům se nám zdal promyšlený a dokonce i pěkný :-)
Proč jsme ho nakonec nevzali? Přes pozemek v dolní části je zátopová čára. Vzdušnou čarou na západ cca 300 metrů je JZD, které jsme při každé návštěvě cítili, ale nedávali jsme tomu takovou důležitost. Pozemek se nakonec ukázal velmi stinný a vlhký, což byl nakonec pádný argument proč od kontraktu ustoupit. Sice měl ideální orientaci atp., ale byl stíněn vysokými stromy u potoka a zalesněným kopcem. Finální NE nakonec nepřímo řekl sám makléř, když se nám přestal ozývat, resp. nasliboval hory doly, no na Kladně spíše ty doly, a skutek utek. No zjednodušil nám to :-)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.