Stavební deník, poradna aneb pěkné počtení nekonzumního ražení :-)

Nesnadný začátek

26. listopadu 2007 v 21:47 | Míra |  Výběr dodavatele
Na úvod do této rubriky popíšu naše naivní představy na začátku. To se psal červenec 2007. Měli jsme v kapse kompletní projektovou dokumentaci, výkaz výměr, stavební povolení, peníze na dosah no prostě ideální investor pro stavební firmy :-) Poptáme firmy, rozešleme PD a výkazy výměr na pár firem, obratem, maximálně do týdne máme nabídek fůru a budeme si vybírat.
V prvním kole jsme oslovili po internetu cca 25 firem. Každé zvlášť jsme poslali email, s náhledem domečku a základními informacemi. Týden utekl jako voda a nabídka žádná rekace žádná! No co si ty firmy myslí?? No takhle zkažený trh jsem tedy ještě neviděl! Žádné kontaktování se nekonalo, takhle si váží zákazníka?? Druhý týden se pár firem ozvalo. Ale kde nic tu nic, že prý je ten dům složitý, pro jiného je Družec daleko, jiný zase remcal, že je to moc práce a že si prostě firmy zakázky můžou vybírat a že tu naši nechtějí... No málem jsem padal do mdlob....
Červenec i srpen utekly jako voda a my nic neměli. Pouze hnusnou pachuť v ústech. Přes prázdniny jsem si akorát vyposlechl, jak je to těžké, že mají spousu práce, rozpočtáře na dovolné atp.
Co se osvědčilo? Poslat email, a nejdéle za dva dny zavolat. Slušně se zeptat zda email dorazil, že nic neurguju, jen si ověřuji, zda email dorazil, popř. kdo to má na starosti a kdy mám zavolat. Pokud email zatlučou, tzn, tvrdí že nic nepřišlo, tak kam Vám to mohu poslat? A znova ověření doručení :-) Prostě bez otravování jsem nic nezískal... Je to sice nepříjmné, ale jde o zvyk... Asi to tak dělá každý :-)
Častá výmluva, email nepřišel. Jóóó, info@firma.cz nefunguje, tam to neposílejte... Ne, na webu jiný kontakt nemáme, to je špatně??
Obrňte se trepělivostí, vidina vlastního bydlení je silná :-)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.